KOCAKÖY İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ

Kocaköy İlçe Emniyet Amirliği Kaya Mahallesi Emniyet Caddesi No:7 sayılı yerde TEM Büro Amirliği, Güvenlik Büro Amirliği, Asayiş Büro Amirliği, Trafik Denetleme Büro Amirliği, Silah ve Patlayıcı Maddeler Büro Amirliği, Çocuk Büro Amirliği, Polis Merkezi Amirliği olmak üzere Kocaköy halkına hizmet vermektedir.

KOCAKÖY İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ FAALİYETLERİ

'DİYARIMDA BİR GÜN PROJESİ'

Diyarbakır Valiliği Cazibe Merkezleri Programı kapsamında İl Emniyet Müdürlüğümüz Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından okullarında başarılı olan ancak maddi imkânsızlıkları yüzünden bugüne kadar Diyarbakır'ın tarihi ve turistik mekânlarını görme imkânı bulamamış 6-7-8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak kendi kentlerinin tarihi ve kültürel mekânları gezdirilmiş, hiç gitmedikleri sinemaya götürülmüş, eğitici ve öğretici film izlettirilmiş, çocuklar ile birlikte güzel bir öğle yemeği yenmiş böylelikle hem gezip eğlenmeleri hem de polis abla ve ağabeyleri ile kaynaşmaları sağlanmıştır.Bu proje kapsamında bugüne kadar yaklaşık 500 öğrenci Diyarbakır il merkezine geziye götürülmüştür.

'ANAOKULU VE İLKOKUL ZİYARETLERİ'

İlçemizde faaliyet göstermekte olan 2 anaokulu çeşitli tarihlerde İlçe Emniyet Amirliği personelince ziyaret edilmiş, bu ziyaretlerde öğrencilere çeşitli hediyeler verilmiştir.

'' POLİS NE İŞ YAPAR '' KONULU SEMİNER

İlçe Emniyet Amirliği personellerinden Polis memuru Halil BERK ve Polis Memuru Selçuk YÜCEL tarafından ilçemizde öğrenim gören 6 ve 7.nci sınıf öğrencilerine yönelik ' Polis Ne İş Yapar ' adlı seminer verilmiştir.

'ÖĞRENCİLERİN İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ ZİYARETİ'

İlçemizde öğrenim gören bir grup öğrenci tarafından İlçe Emniyet Amirliğimiz ziyaret edilmiş ve öğrencilere bu ziyaret esnasında çeşitli hediyeler verilmiştir.

'ADAKLIK KURBAN VE OYUNCAK DAĞITIMI'

İlçemizde ikamet etmekte olan ve maddi durumu iyi olmayan ailelere çeşitli tarihlerde İlçe Emniyet Amirliğimiz personelince kesilmiş olan adaklık kurban etleri ikram edilmiş ve çocuklara hediyeler verilmiştir.